فرمولاسیون دکلره | فرمول پودر دکلره | ساخت دکلره | تولید پودر دکلره | خط تولید پودر دکلره | نحوه ساخت پودر دکلره

اگر فردی تمایل دارد رنگ موهایش سه درجه از درجه فعلی روشن تر شود ،دکلره میکند.افرادی که موهای تیره دارند و بخواهند موهای خود را روشن کنند باید اول موهایشان را دکلره کنند، به این از بین بردن رنگ طبیعی مو یا همان دکلره میگویند،که در این عمل موی فرد از رنگ فعلی خودش سه درجه یا بیشتر روشن میشود و بعد میتواند به رنگ دلخواه خود رنگ بزند.

رنگ های مو بر اساس درجه روشنی و تیرگی معمولا به ۱۰ دسته تقسیم می شوند که مشکی تیره ترین رنگ که شماره آن یک است و بلوند پلاتینه به عنوان روشن ترین رنگ با شماره ۱۰ شناخته می شوند.

طبقه بندی رنگ ها به شرح ذیل می باشد:

۱-مشکی (black)

۲-قهوه ای خیلی تیره (very dark brown)

۳-قهوه ای تیره (dark brown)

۴-قهوه ای (brown)

۵-قهوه ای متوسط(medium brown)

۶-قهوه ای روشن(light brown)

۷-بلوند تیره(dark brown)

۸-بلوند روشن(light blond)

۹-بلوند خیلی روشن(very light blond)

۱۰-بلوند پلاتینه(light plainium blond)

  برای مثال خانومی که میخواهد موهایش را از رنگ قهوه ای تیره (شماره ۳) به رنگ بلوند تیره (شماره ۷) در بیاورد باید با توجه به جدول بالا ،موی خود را ۴ درجه روشن کند(۳-۷) که این عمل با دکلره انجام می شود تا موی او چهار درجه روشن تر شود.

معمولا دکلره کردن مو با اکسید کردن ملانین ها یا همان رنگ دانه های موها انجام میشود.اکثر دکلره ها از دو قوطی تشکیل شده که با هم ترکیب می شوند.

یک قوطی حاوی محلول آب هیدروژنه پراکساید و یک قوطی حاوی ماده قلیایی می باشد.دکلره های قوی تر حاوی ماده تقویت کننده آمونیوم و برخی دیگر دارای پیروسولفیت سودا می باشند که به محلول قلیایی اضافه میگردد.

اکثرا محلولهای قلیایی حاوی آمونیاک،ماده شلات و آب می باشند، که تقریبا نیمی از آن را آب تشکیل می دهد .برای تولید محلول قلیایی آب را گرم کرده و همه ترکیبات به غیر از آمونیاک را به فرمول اضافه میکنیم و بعد از سرد شدن آمونیاک را به ترکیب اضافه میکنیم.

ترکیبات و مواد تشکیل دهنده اکسیدان،آب به همراه محلول هیدروژن پر اکساید،ستیل الکل ،ماده پایدار کننده و ترکیبات اتری می باشند.این فرایند بدین صورت می باشد که ماده پایدار کننده در آب حل شده ،سپس گرم شده و مواد دیگر به ان اضافه می شوند و در حالی که مخلوط میکنید محلول باید خنک تا به دمای محیط برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.