فرمولاسیون انژکتور شوی | فرمول ساخت انژکتور شور | نحوه تولید انژکتور شوی | خط تولید انژکتور شوی | آموزش ساخت انژکتور شور | انژکتور شور

فرمول انژکتور شوی :

عواملی مانند مشکل مصرف سوخت خودرو وآلودگی هوا باعث این گردید تا تولید گان خودرو ، اتومبیل های پیشرفته و با سیستم جدید مانند سیستم انژکتوری را تولید نمایند .

سیستم انژکتور دارای سیستم های سنسوردار دیگری مانند منیفولد ، دور موتور ، دریچه گاز ، سنسور مپ ، سنسور اکسیژن و … می باشد که با این سیستم ها می توانیم اطلاعات موتور را گرد هم آوریم .

اطلاعات گرفته شده را در حافظه موقت که با نام ECU می باشد ذخیره می گردد و توسط عملگرهایی مانند کوئل ، پمپ بنزین و انژکتورها پردازش می گردد .

اجزای اصلی انژکتور شوی ها :

  • فیلتر ورودی
  • اورینگ
  • بدنه انژکتور
  • سلونوئید
  • سوراخ خروجی
  • درپوش محافط
  • سوزن انژکتور

کاربرد انژکتور شوی :

بعد گذر زمان و کارکرد انژکتور ، سیستم تحریق و مصرف سوخت سوراخ های انتها انژکتور به دلیل رسوبات موجود در سوخت ، گرفته می شود و پاشش انجام نمی دهد و باعث به وجود آوردن مشکلات در عملکرد موتور می گردد ، و در این هنگام تعویض انژکتور به صرفه نمی باشد و از این رو حتی ممکن است انژکتور با کیفیتی را پیدا ننماییم و به همین دلیل به همین دلیل انژکتور شوی خودرو ، را پیشنهاد می دهیم که رسوبات را از بین می برد .

مواد شست و شوی انژکتور در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد و این ماده قابلیت این را دارد تا مشکلاتی که در قسمت سیستم سوخت رسانی خودرو می باشد را برطرف نماید .

چگونگی تمیز نمودن انژکتور بنزین ( اکتان بوستر ) :

در بازار مواد شوینده مختلفی برای شست و شوی سیستم سوخت رسانی موجود می باشد که طریقه مصرفشان با یکدیگر متفاوت است . مدل های ساده یی از انژکتورشوی ها هستند که در قسمت باک بنزین ریخته می شود .

رسوباتی که از سوخت در انژکتور جمع می شود ، مانند واکس می شوند که باعث گرفتگی می شود . تجمع این مواد در انژکتور موجب کاهش جریان سوخت در انژکتور می گردد و موجب می شود که سوخت پاش از کار بیوفتد و در هنگام رانندگی مشکلاتی مانند تاخیر یا ریپ زدن خودرو می شود.

استفاده از انژکتور شوی :

برای شست و شوی انژکتور ۳ مرحله دارد که شامل موارد زیر می شود :

۱ ) از قسمت ورودی به مدت زمان ۱۰ دقیقه شست و شوی دهید .

۲ ) ودر مرحله دوم ۱۰ دقیقه به طور برعکس شست و شوی دهید .

۳ ) و باز دوباره به مدت زمان ۱۰ دقیقه از قسمت ورودی شست و شوی دهید .

نکته :

در ابتدا یک صافی با کیفیت خریداری نمایید و قبل از وصل نمودن انژکتور صافی بنزین را تعویض نمایید .

و در نکته بعدی حتماً بعد از هر شست وشوی انژکتور باید اورینگ ها تعویض گردد ، و باید توجه داشته باشید که هنگام خرید اورینگ نوع مرغوب را تهیه نمایید زیرا هنگام تماس با بنزین اورینگ خراب نشود .

راهنمای خرید اسپری انژکتور شوی خودرو :

برای خرید اسپری انژکتور شوی باید به چند نکته توجه فرمایید ، در گام اول باید با دقت روی اسپری انژکتور شوی را مطالعه نمایید و ببینید که دارای چه کارایی هایی می باشد زیرا بعضی از اسپری های انژکتورشوی یرای سایر قسمت های خودرو هم کاربرد دارد مانند موتور، کاربراتور و … وبه همین دلیل قیمت اینگونه اسپری های انژکتور شوی گران تر است .

و نکته بعدی که باید توجه نمود در بعضی اسپری های انژکتور شوی علاوه بر تمیز نمودن دارای خاصیت حفاظت از انژکتور را هم دارد .

و نکته سوم باید به کشور تولید کننده ی اسپری انژکتورشوی توجه نماییم ، در بازار امروزه معمولاً ساخت ایران ، چین ،اروپا و آمریکا می باشد که کیفیت هر کدام متفاوت است .

انتخاب بهترین اسپری انژکتور شوی خودرو :

برای انتخاب بهترین و مرغوب ترین اسپری انژکتور شوی باید به وضعیت خودرو توجه نمود . اگر می خواهید قدرت موتور خودرو خود را بازگردانید از اسپری انژکتور شوی استفاده نمایید ، که برای سوخت در درون باک خودرو ترکیب فوق العاده یی دارد و باعث تمیز نمودن کربن های انباشته شده در سوپاپ های ورودی می گردد و اصطکاک در موتور را کاهش می دهد و استارت زدن راحت می شود .

یک اسپری انژکتورشوی با کیفیت ، دارای فرمولاسیون منحصر به فرد هم می باشد که اگر بخواهید برای خودرو از انواع مختلف مکمل های سوخت استفاده نماید ، این ترکیب با انژکتور شوی واکنش تخریب کننده نداشته باشد .

اسپری انژکتورشوری که انتخاب می نمایید باید با کاتالیزور و سنسور اکسیژن خودروی شما سازگار باشد و باید بعد از استفاده از انژکتورشوی مصرف سوخت کاهش یابد .

 

 

جهت مشاهده اطلاعات در مورد فرمولاسیون مکمل بنزین

(اکتان بوستر )اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.