فرمولاسیون روغن جلاء / فرمول براق کننده سطوح چوب

 

روغن جلا رنگی قهوه ای روشن و متمایل به قرمز است که به عنوان رنگ نهایی مورد استفاده قرار میگیرد.این رنگ یا به همراه سیلر و کیلر یا الکل و لاک و یا به تنهایی برای پوشش رویی سطح به عنوان برق کننده مورد استفاده قرار می گیرد.این رنگ معمولا پس از ۳۰ دقیقه خشک میشود .روغن جلا مقاومت زیادی در برابر آب ،حرارت زیاد و رطوبت ندارد .برای اعمال این رنگ باید از پیستوله ،قلم مو و یا گذاشتن اجسام در داخل آن استفاده کرد.معمولا در داخل روغن جلا از مواد خشک کننده استفاده میکنند که در این صورت باعث میشود روغن جلا زودتر خشک شود.

اکثرا از روغن جلا به صورت ترکیبی با رنگ روغن استفاده میکنند که باعث براقیت و جلا دادن این رنگ میشود.روغن جلا اغلب به صورت مایع و در قوطی های پلاستیکی یا فلزی به بازار تولید و عرضه می شود که بعد از استفاده باعث ایجاد لایه ای شفاف بر روی سطح کار می شود.

موارد مصرف :

  • دکوراسیون داخلی
  • لوازم تزیینی
  • درهای داخلی
  • قسمتهای خارجی ساختمان که در معرض رطوبت نیستند

روش استفاده از روغن جلا:

براق شدن نرده های چوبی و درب های چوبی بر اثر روغن جلا می باشد .روغن جلا را آلسی نیز می نامند که این نشان دهنده این است که ترکیبات داخل آن از الکل و اسیدهای ارگانیک می باشد.

برای استفاده از روغن جلا شما نیاز به تینر روغنی و یا بنزین جهت ترکیب شدن و همگن شدن دارید.پس از اینکه همه زدگی ها و سوراخ های سطح مورد نظر را با برطرف کردید سپس اقدام به صاف کردن سطح کنید که معمولا از سمباده نرم برای چوب استفاده میکنند و پس از آن باید از سیلر استفاده کنید و در نهایت با یک قلم مو روغن جلا را به سطح موردنظر اعمال کنید.

شما میتوانید بسته به جنس و کیفیت روغن آن را با بنزین یا تینر روغنی ترکیب کنید اما در کل مصرف کنندگان با توجه به شل یا سفت بودن روغن جلا ،معمولا یک قوطی از روغن جلا را با یک لیتر تینر روغنی ترکیب میکنند.

دقت داشته باشید که استفاده از بنزین برای روغن جلا باعث سرعت بخشیدن به فرایند خشک شدن روغن جلا می باشد.پس بلافاصله بعد از ترکیب، آن را استفاده کنید تا خط قلم بر روی سطح نیفتد.