فرمولاسیون پولیش / فرمول واکس خودرو / آبگریز کردن بدنه خودرو

از راه هایی که باعث می شود ،به نظر برسد خودرو شما نو می باشد، درخشندگی رنگ بدنه آن هست. اگر رنگ خودرو شما کدر شده و یا روی آن خطوط ریز بسیاری وجود دارد نگران نباشید، کافی است خودرو خود را پولیش کنید. 

پولیش ماشین معمولا باید یک پولیش خالص و بدون سیلیکون باشد که جهت پرداخت کردن و براق کردن سطح رنگ بدنه اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد،پولیش اتومبیل هم چنین جهت رفع خطوط سطحی ماشین ،رفع خراشها،ماتی رنگ و هم چنین ترمیم بخشهای آسیب دیده رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.از پولیش اتومبیل نیز میتوان برای رفع رنگهای به جا مانده که بر اثر برخورد با خودروهای دیگر ایجاد شده استفاده نمود و هم چنین جهت پاک کردن لکه های قیر در قسمت های اطراف گلگیر و رکاب خودرو میتوان از پولیش استفاده کرد.

پولیش اتومبیل نرم  اگر دانه بندی مناسب داشته باشد می تواند به عنوان پولیش نهایی بعد از استفاده از پولیش زبر و یا پوستاب مورد استفاده قرار گیرد.

پولیش باید دارای چربی کنترل شده باشد ،چون پس از استفاده نقش محافظی را ایجاد میکند که از سطح رنگ خودرو در مقابل اشعه خورشید محافظت کرده در حالی که هیچ چربی از خود باقی نگذارد.

 

از پولیش ها میتوان هم به صورت دستی و هم به صورت ماشینی توسط دستگاه پولیشر استفاده نمود که استفاده از این دستگاه برای افراد ناوارد توصیه نمی شود چون در صورت کوچکترین اشتباه باعث آسیب جدی به رنگ اتومبیل می شود.

نکته:توجه کنید که برای جلوگیری از آسیب دائمی به رنگ خودرو، انجام این روش را به یک بار در سال محدود کرده و از واکس بدنه هم، فقط هر چند ماه یکبار استفاده کنید.

فرمولاسیون پولیش:

۱- نفت          ۱۱%
۲-پارافین         ۵%
۳- افزودنی     ۳۵%
۴- بنزول         ۴۵%
۵- روغن بزرک   ۴%

ابتدا روغنها را مخلوط کرده بنزول و نفت را نیز جدا مخلوط کرده و بعد با یک دیگر مخلوط نمایید.

 

 

لطفاً به این مطلب رای دهید
[تمام آرا: 36 میانگین آرا: 3.2]