فرمولاسیون چسب کاغذ دیواری

امروزه در نمای داخلی ساختمانها معمولاً از کاغذ دیواری استفاده میگردد که در طرح ها و نقش های بسیار متنوعی در بازار میباشد و استفاده از آن باعث بوجود آمدن زیبایی خاصی در ساختمان میگردد.
در گذشته برای نقاشی کردن دیوارهای درونی ساختمان مشکلات متعددی بوجود می آمد. مشکلاتی همچون بوی نامطلوب رنگ، ریخت و پاش زیاد رنگ و همچنین انتظار برای خشک شدن رنگ روی دیوار برخی از این مشکلات محسوب میگردید.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع کاغذهای دیواری، این مشکلات مرتفع شده است و کاغذهای دیواری جایگزین خوبی برای رنگ شده اند که دارای مزایایی متعددی همچون اجرای سریع کاغذ دیواری میباشد.

فرمولاسیون چسب کاغذ دیواری
برای نصب کاغذ دیواری از چسب مخصوصی که به چسب کاغذ دیواری شهرت دارد استفاده میگردد که در گذشته به دلیل متریال بد به کار برده شده در چسب کاغذ دیواری تولید شده و همچنین حلالیت آنها که از مشتقات نفتی بود، بوی بسیار آزار دهنده ای داشت و مدتها این بو در محیط باقی می ماند.
یکی دیگر از مشکلاتی که در چسب کاغذ دیواری اولیه بود این بود که چسب چوب را به هنگام عمل آوردن چسب کاغذ دیواری به آن اضافه میکردند تا قدرت چسبندگی بالاتری به این چسب بدهند که این موضوع موجب گردید که مدت زمان نصب و اجرای کاغذ دیواری با این نوع چسب ها به کندی انجام گیرد.
اما امروزه دیگر این مشکلات وجود ندارد و با بروز شدن فرمولها، متریالها و جایگزین نمودن موادهای چسب کاغذ دیواری، حلالیت چسب کاغذ دیواری از مشتقات نفتی به حلالیت آبی تغییر کرده است و در صورت به روز بودن فرمول چسب کاغذ دیواری نیاز به اختلاط چسب کاغذ دیواری با چسب چوب نمیباشد.
چسب مخصوص کاغذ دیواری که این چسب پودری می باشد و باید این پودر را با درصد مشخصی از آب که مقدار آن بستگی به فرمول چسب کاغذ دیواری دارد اختلاط نمود.

فرمولاسیون چسب کاغذ دیواری

استفاده از چسب کاغذ دیواری دارای مزایای مختلفی میباشد که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره میکنیم.

  • بالا رفتن سرعت کار
  • تمیزی کار
  • نداشتن بوی نامطلوب
  • خشک شدن سریع چسب

 

طریقه تولید چسب کاغذ دیواری

فرمولاسیون چسب کاغذ دیواری

جهت تولید چسب کاغذ دیواری پودری تنها به یک میکسر پودری (میکسر افقی) نیاز می باشد. همچنین لازم به ذکر است که چسب کاغذ دیواری همچون گچ میباشد و باید آن را به خوبی با آب مخلوط نماییم .معمولاً نصاب های کاغذ دیواری جهت عمل آوردن و قوام بهتر چسب از یک دریل که مته میکسری به آن نصب است استفاده می نماید.
شرکت شیمی آسیا گستر ارائه دهنده انواع فرمول چسب کاغذ دیواری با بهترین کیفیت میباشد. فرمول های چسب کاغذ دیواری ارائه شده توس شیمی آسیا گستر در ۳ نوع رنگی، معطر و معمولی میباشد.
جهت عمل آوردن چسب نیاز به آب میباشد و مقدار ترکیب این چسب پودری با آب بیشتر از نمونه های برندهای خارجی این محصول می باشد و همچنین هیچگونه نیازی به اختلاط چسب کاغذ دیواری با چسب چوب نخواهید داشت.

لطفاً به این مطلب رای دهید
[تمام آرا: 85 میانگین آرا: 2.9]

2 دیدگاه ها

  1. amin omidi گفت:

    شرایط راه اندازی یک تولیدی کوچک چسب کاغذ دیواری چگونه است ؟و سرمایه لازم چقدر است؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *