فرمولاسیون سفید کننده

در ابتدا این بخش میخواهیم دسته بندی سفیدکننده ها را به شما همراهان گرامی اعلام کنیم.

  • سفید کننده کلری
  • سفید کننده غیرکلری

استفاده از سفیدکننده ها باعث واکنش شیمیایی اکسیداسیون میشود. سفیدکننده ها دارای هیپوکلریت سدیم هستند که پر استفاده ترین آنها بوراکس، آمونیاک و آب قلیامی میباشد.
سفیدکننده کلری دارای ماده فعال هیپوکلریت سدیم است در حالی که سفیدکننده ها دارای مواد فعال متفاوتی همچون پراکسید هیدروژن هستند. اکثر لکه برها موادی هستند که از آنها به عنوان سفید کننده ،ضدعفونی کننده و تمیز کننده استفاده میشود. پر استفاده ترین ماده ای که از آن به عنوان سفید کننده استفاده میگردد، آب ژاول است که خاصیت ضدعفونی کننده نیزدارد.
به همین علت آب ژاول یک سفید کننده کلردار میباشد و همچنین از سفید کننده های هم نوع، نیز می توان ازپربورات سدیم را نام برد که از آن بیشتر در کسب و کارهای خشک شویی و نیز در ترکیب پودرهای ماشین لباسشویی استفاده می گردد. این نکته لازم به ذکر است که قدرت سفیدکنندگی پربورات از آب ژاول کمتر است.

فرمولاسیون سفید کننده

فرمول سفید کننده

از آب اکسیژنه یا پراکسید هیدروژن نیز این امکان وجود دارد که به عنوان یک ماده رنگ بر و سفید کننده نام برد. مضاف بر مواد اعلام شده ، موادی همچون الکل، آمونیاک، استن، اسید نیتریک، اسید اگزالیک ، تربانیتن ، جوش شیرین ، کربنات سدیم و غیره نیز خاصیت رنگ بری و تمیز کنندگی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.