فرمول اکسیدان مو | فرمولاسیون اکسیدان

فرمولاسیون اکسیدان مو 

اکسیدان ماده‌ای است که بارنگ مو مخلوط می‌شود . وجود اکسیدان در رنگ مو باعث می‌شود که رنگ مو به داخل مو نفوذ کند و مو رنگ بگیرد. اکسیدان در انواع مختلف شیمیایی و گیاهی موجود می‌باشد؛ که شما میتوانید با توجه به استفاده‌ای که دارید از درجه ضعیف تا قوی موجود استفاده کنید.

اکسیدان : برای رنگ گردن موهای خود ابتدا باید رنگ را با  اکسیدان مورد نطر مخلوط کنید. اکسیدان ها دارای انواع مختلفی میباشند. هرکدام تأثیر خاصی  بر روی مو می‌گذارند. که شما میتوانید با انتخاب اکسیدان مناسب رنگ موی عالی و موهای سالم و شادابی داشته باشید. .شرکت شیمی آسیا گستر این محصول را پس از تحقیق و توسعه فراوان با کیفیت عالی فراهم آورده که می تواند در مدت زمان خیلی کوتاه و با هزینه مناسب ارائه نماید.

فرمول اکسیدان

اکسیدان از مواد مختلفی تشکیل‌شده است. مانند : هیدروژن، کلر، فلوئور،کربن و ید و مواد ترکیبی دیگر که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

نقش اکسیدان روی مو

اکسیدان ها باعث می‌شوند که مو تحریک شود و رنگ با سرعت بالاتری به داخل مو نفوذ کند.

درصد و ولوم اکسیدان رنگ مو 

 

۱. اکسیدان ۳% 

اکسیدان ۳ درصد با نام های همچون اکسیدان ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره ۰/۵ نیم نیز شناخته می شود. این اکسیدان ضعیفترین اکسیدان به شمار می رود که در هایلایت , رنگساژها, رنگ  مش و انواع لایت کاربرد زیادی دارد. توجه داشته باشید بایستی توجه کنید که اکسیدان نیم یا اکسیدان ۳% در رنگهای تیره مثل مشکی و قهوه ای تیره ، باعث ثبات بیشتر و تیرگی رنگ مو می شود. 

۲. اکسیدان ۶%

اکسیدان ۶ درصد نیز با اکسیدان ولوم ۲۰ یا شماره ۱ در بازار شناخته می شود. از این نوع اکسیدان معمولاً جهت پوشش دهی رنگهای سفید مو و در تکنیکهای دکوپاژ ، آمبره و سامبره و همچنین جهت کاهش خطر سوختگی موها در مش فویل و برای رسوب رنگ در ساقه مو ، همچنین دکلره ضعیف مو و رنگ ابرو و یشه مو مورد استفاده قرار می گیرد. 

۳. اکسیدان ۹%

اکسیدان ۹درصد با نام های اکسیدان ولوم ۳۰ و همچنین اکسیدان شماره ۲ نیز شناخته می شود. این اکسیدان قابلیت روشن کنندگی دارد. با کمک رنگ های روشن تر و اکسیدان شماره ۲ به باز شدن رنگ مو کمک می نماید.این اکسیدان  در انواع مدل رنگ مو نیز کاربرد دارد. قبل از خرید پودر دکلره بدانید یکی از اکسیدان های پر طرفدار برای دکلره اکسیدان ۹ درصد می باشد، پس بیشتر جهت رنگهای با پایه متوسط تا بلوند استفاده می نمایند

۴. اکسیدان ۱۲ %

اکسیدان ۱۲% با نام اکسیدان ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره ۳ شناخته می شوند . اکسیدان ۱۲ درصد جهت دکلره قوی کاربرد بیشتری دارد و همچنین بایستی توجه داشته که بهتر است از اکسیدان ۱۲% برای دکلره استفاده نشود به این علت که اکسیدان ۱۲ % یا شماره ۳ به مو آسیب زیادی وارد می کند . اکسیدان ۱۲ درصد دارای  درجه روشن کنندگی بالایی بوده و تفاوت این اکسیدان با اکسیدان ۹% یا شماره ۲ در دکلره آن می باشد که اکسیدان شماره ۲ با سرعت و همچنین قدرت کمتری باعث می شود که مو را روشن کند ولی اکسیدان شماره ۳ باعث می شود مو تا پایه های مناسب با قدرت و سرعت بالایی روشن گردد. بایستی توجه داشته که بعد از استفاده از اکسیدانهای شماره ۳  از ماسک موی مناسب استفاده گردد به این دلیل که تا آسیب های سطحی وارده به ساقه مو ترمیم گردد.

نسبت رنگ مو به اکسیدان :

مقدار اختلاط اکسیدان در رنگ مو معمولا در اکثر رنگها یک و نیم به یک می باشد. و معمولاً به صورت ۱:۱٫۵ بر روی رنگ مو یا اکسیدان نوشته می شود و آن به این معناست که  به ازای هر ۱۰۰ میلی لیتر رنگ مو , نیاز به ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان می باشد. البته بایستی گفت که درصد های اختلاط رنگ مو با اکسیدان بسته به تکنیک های متفاوت رنگ آمیزی مو متفاوت می باشد. به عنوان مثال جهت تکنیک  رنگساژ, میزان اختلاط مناسب اکسیدان  سه و شش درصد می باشد. در رنگساژ به میزان ۳ برابر ، اکسیدان ترکیب می گردد. بایستی توجه داشته که مصرف اکسیدان میزان کمتر از حالت استاندارد باعث تیرگی مو می گردد و همچنین اگر این میزان بیشتر از حالت استاندارد با رنگ ترکیب گردد باعث روشن تر شدن رنگ مو می گردد بنابر این بهتر می باشد که در میزان استاندارد تغییری ایجاد نگردد. 

تأثیر اکسیدان روی مو

اکسیدان ها آب مو را می گیرند که این امر باعث خشکی و شکنندگی مو می‌شود. برای مراقبت از موهای رنگ‌شده سعی کنید از ماسک موی مناسب استفاده کنید. تا موها نرمی و لطافت خود را به دست آورند. شما می توانید از شرکت شیمی آسیا گستر انواع رنگ مو و اکسیدان ها را خریداری کنید.