فرمولاسیون مایع حباب ساز | فرمول ساخت مایع حباب ساز | خط تولید مایع حباب ساز | آموزش ساخت مایع حباب ساز | نحوه تولید مایع حباب ساز | ساخت مایع حباب ساز

فرمول مایع حباب ساز :

همان طور که بار ها حباب ها را مشاهده نموده اید ، حباب های ناشی از صابون و مایع های شوینده همانند پرده ای خیلی نازک می باشند که از اختلاط آب با صابون و یا مایع تشکیل می شوند که به صورت کروی شکل هستند و در روی سطح آن چندین رنگ به چشم می خورد همانند رنگین کمان .

طول عمر و ماندگاری حباب بسیار کم می باشد فقط در حد چندین ثانیه و اگر این حباب ها به جسم و شئ برخورد نمایند به طور ناگهانی می ترکند . حباب ها کاملاً شفاف می باشند به طوری که پشت آن ها قابل مشاهده است و اگر علاقه و یا تمایل دارید می توانید از ایده رنگی نمودن حباب الگو برداری نمایید .

حباب ها از دمیدن هوا و یا به طور عامیانه فوت نمودن در لوله مخصوص خود که به مواد آغشته است تولید می شوند ، بهتر است برای انجام دادن کارهای هنری و یا بازی نمودن با کودکان از حباب های ترکیب شده از صابون و آب و مواد غیره استفاده نمود زیرا حباب های تولید شده از آن چسبنده و نرم می باشند .

چگونگی تشکیل حباب همراه با مایع حباب ساز :

با اختلاط نمودن صابون یا مایع و آب و همچنین سایر مواد افزودنی موجود در فرمولاسیون مایع حباب ساز ، نیروی کششی سطحی آن کم می گردد و در مقابل پوسته سطح آب منبسط می شود و اگر در آن هوا بدمید باعث تشکیل حباب می شود که پوسته موجود به طور آسانی کشیده می شود که در نهایت حباب شکل می گیرد که این حباب دارای لایه و سطحی بسیار نازک است که اطراف آن را هوا احاطه نموده است . همان لایه نازک حباب از ۳ لایه و یا پوسته متشکل می گردد ، لایه میانی از مولکول های آب می باشد که آن دو لایه دیگر آن را محصور نموده اند که آن دو لایه را مولکول های صابون فرا گرفته ، هر کره ی حباب دارای میلیون ها مولکول صابون می باشد که بایستی این ۳ لایه در کنار یکدیگر قرار بگیرند .

پژوهشگری به نام لرد کلوین در مورد حباب و چگونگی قرار نمودن آن ها در کنار یکدیگر می گوید که با توجه به ساختار و فرمولاسیون حباب ، زمان برخورد چندین حباب همانند ۳ سطح با زاویه ۱۲۰ درجه به هم می چسبند و یا فصل مشترک را تشکیل می دهند .

انعطاف حباب به دست آماده از صابون بسیار مطلوب می باشد ، و حباب تشکیل شده از مایع خالص پایدار نمی باشد و صابون همانند یک محلول سورفکتانت برای تشکیل حباب الزامی است . متاسفانه این باور اشتباه  در بین مردم رایج است که صابون کشش سطحی آب زیاد می کند ولی این اشتباه است ، در صورتی که صابون منجر به یک سوم کشش سطحی آب را کم می نماید . در زمانی که حباب های بزرگ تشکیل می گردد غلظت صابون در حباب کم می شود پس در مقابل کشش سطحی بیشتر می گردد ، و یکی از مزیت های صابون این می باشد که آب کمتری تبخیر می نماید که همین موجب می شود حباب اثری ماندگار تر داشته باشند .

برای ساخت و فرمولاسیون مایع حباب ساز می توان از گلیسیرین استفاده نمود همان طور که می دانید گلیسرین خالص با صابون متفاوت می باشد و قابل فروش در دارو خانه ها ، مغازه وسایل آشپزی ، مغازه های آرایشی هستند .

اگر در فرمولاسیون مایع حباب ساز از شکر و گلیسیرین استفاده گردد باعث می شود ماندگاری و دوام حباب بیشتر شود ، در صورت استفاده ننمودن از این ماده ها هنگام به وجود آوردن حباب ، آب موجود در حباب به سرعت تبخیر می شود که باعث می گردد پرده و یا همان لایه حباب تشکیل شده بسیار نازک باشد و سریع بترکد ، که اگر گلیسیرین و شکر به آن اضافه نمایید سرعت تبخیر آب را کاهش می دهد که در نتیجه ماندگاری حباب افزایش می یابد . البته به جای استفاده از آب معمولی می توان از آب مقطر استفاده کرد که میزان خلوصیت مایع را بیشتر و ناخالصی آن را کم می نماید و حتی محیطی که شما در آن حباب را تشکیل می دهید در ساختار حباب تاثیر گذار است هر چقدر که محیط مربوطه مرطوب تر باشد حباب های بزرگ تر و با دوام تری خواهید داشت .

برای نگهداری نمودن از مایع حباب ساز بایستی آن را در ظرفی درب بسته نگهداری نمایید و باید به این نکته توجه داشته باشید که ظرف مورد نظر کاملاً تمیز و از هرگونه غبار و چربی و … تهی باشد و حتماً در جای خنک و سرد از آن نگهداری کنید .

برای تولید حباب های رنگی فقط کافی است چندین قطره خوراکی به آن بی افزایید که حباب هایی رنگی زیبایی را به وجود آورید البته بایستی بدانید که در فضای بسته و یا منزل از این کار خودداری نمایید زیرا آثار رنگ به جای می ماند و فقط این حباب ها مناسب فضای باز می باشد .

 

 

 

جهت مشاهده فرمول و اطلاعات بیشتر درباره ی اسلایم در اینجا کلیک نمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.